13. GeoScuk

Únor 8 @ 17:00 - 22:00

Stal jsem se největším nepřítelem všech studentů geoinformatiky, jelikož jsem neuspořádal prosincový “vánoční” GeoScuk. Za to se velmi omlouvám, ale konec roku je vždy velmi hektický (proč má vše termín do 31. 12.??) a v kombinaci s českou vlastností nechávat vše na poslední chvíli (prý pro nás typická celosvětově) a naplněností restaurací různými vánočními večírky (včetně našeho) to prostě nevyšlo. Vím, jsou to výhovorky, jak tomu krásně říkají Slováci. Proto se pokusím tento rok plánovat svědomitěji a první letošní GeoScuk bude 8. února! Leden jsem přeskočil záměrně, protože se prý všichni připravujete na zkoušky a nikdo by nepřišel.

Co bude náplní GeoScuku a proč máte přijít? Vzhledem k tomu, že letní semestr je vždy spojen pro 2/5 z vás se státnicemi a obhajobami závěrečných prací, tak zazní důležité informace k tomuto tématu (třeba i termín těch dnů D). Rok 2017 je supervolební rok, máme volby do poslanecké sněmovny, budeme volit nového rektora a budeme volit také do senátu HGF. V průběhu prosince vám přišlo několik emailů o “problémech” a jistě jste řadu zaručeně pravdivých informací slyšeli také na chodbách. Já se pokusím uvést uvedené záležitosti na pravou míru, abyste si mohli udělat objektivnější obrázek o těch “problémech” a najít sami ten skutečný problém.

Po této vážnější části bude následovat příjemnější přednáška našeho absolventa Jardy Poláčka, který nám popíše svůj profesní vývoj po dokončení studia.

V naprosto poslední řadě přijďte také z toho důvodu, že tak dlouhý text jen na nalákání jsem v životě nenapsal, a pokud jste to dočetli až sem, tak jste dokázali porušit aktuálně předkládaný trend, že dnešní studenti přečtou maximálně 140 znaků (tato pozvánka jich má 1706).

Každopádně přijďte, je to ten nejdůležitější GeoScuk v únoru tohoto roku! Svou účast, prosím, nezávazně registrujte.

Igor Ivan

Únor 8