21. Geoscuk

Únor 28 @ 17:00 - 22:00

Vážené studentky a studenti, absolventky a absolventi, kolegyně a kolegové a všichni přátelé, rádi bychom vás pozvali na další, v pořadí 21. GeoScuk, který se bude konat na obvyklé lokalitě, tj. v salonku Aura Sareza, dne 28.2.2018 od 17:00. Úvodní přednášku bude mít kolega Tomáš Peňáz na téma Geoinformatika ve vybraných projektech zaměřených na přírodní rizika, v rámci které nás zavede na zajímavé lokality u nás, ale také až do vzdálené Indie :-). Přijďte si poslechnout přednášku, posedět a popovídat s ostatními účastníky, dát si pár doušků a soust něčeho dobrého … zkrátka zase jednou spolu strávit příjemný podvečer a večer.

Anotace přednášky:

Proč se ztrácí voda z jezera Most?

Představení projektu Studie Jezero Most zaměřeného na nalezení příčin úbytku vody z nádrže, která vznikla zaplavením vytěženého hnědouhelného lomu. Tento projekt byl prezentován v rámci příspěvku “Analýza změn půdní vlhkosti a obsahu vody ve vegetaci v okolí Jezera Most z dat Sentinel-1 a Cosmo” na konferenci v indickém Dillí.

Proč rozestavěnou dálnici D8 zavalil sesuv?

Představení projektu zaměřeného na zpracování znaleckého posudku, který identifikuje příčiny vzniku sesuvu v lokalitě Dobkovičky v Ústeckém kraji.

Vyjádřit svůj zájem o účast je možné jako obvykle zde na Doodle či na fb.

Únor 28

Opavská 962/39