23. Geoscuk

Duben 19 @ 17:00 - 22:00

Vážené studentky a studenti, absolventky a absolventi, kolegyně a kolegové a všichni přátelé, rádi bychom vás pozvali na další, v pořadí 23. GeoScuk (22. byl jen katedrální, ale o tom si povíme někdy jindy :), který se bude konat opět na známé lokalitě, tj. v salonku Aura Sareza (ale je zde novinka – máme do budoucna tipy na dvě nové lokality … více si řekneme na místě), ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 17:00. Úvodní přednášku bude mít kolega Jiří Horák na téma:

Kouzlo mikroanalýz socioekonomického prostředí.

Abstrakt

Náš život významně ovlivňuje naše okolní prostředí. Obvykle máme údaje o jeho stránce fyzické, ale velmi málo víme o jeho stránce socioekonomické, navíc v dostatečném rozlišení.

Cílem přednášky je na vybraných příkladech demonstrovat, jak mikroanalýzy socioekonomického prostředí mohou vypadat, co nám mohou přinášet a v čem jsou jejich největší problémy. Ukázky se týkají zejména nezaměstnanosti, kriminality a dostupnosti. Všimneme si, jak velké mohou být rozdíly v území a proč nelze spoléhat na znalost celkové situace a průměrné hodnoty. Upozorníme na skutečnost, že u mikroanalýz roste dramaticky citlivost a nedostupnost geodat, chybovost, závislost na aktuálnosti a přesnosti geodat a rostou i nároky na správnost a přesnost časového určení. Dotkneme se i otázek, jak integrovat data z různých informačních zdrojů, jak zajistit anonymizaci citlivých dat se zajištěním skladebnosti dat a jak usnadnit zavádění mikroanalýz socioekonomického prostředí do praxe např. v místní samosprávě.

Vyjádřit svůj zájem o účast je možné jako obvykle zde na Doodle či na fb.

Upozornění – rezervujte si termín! Následující GeoScuk proběhne v pondělí 14. 5.2018 od 17:00, místo bude upřesněno později!

Duben 19

Čkalovova 6144/20