Licence programů


Nabídka legálních licencí aplikací pro studenty a zaměstnance VŠB-TUO s informacemi a návody, jak licence získat, nainstalovat a používat.

Licence produktů firmy Microsoft

Program DreamSpark je navržen specificky pro katedry vysokých škol vyučující odbornou práci na počítači, akademické laboratoře a studenty oborů Počítačová věda, Technika a Informační systémy. Program usnadňuje a zlevňuje získávání vývojových nástrojů, platforem a serverů společnosti Microsoft pro účely výuky, výzkumu a vývoje.

Přístup do programu DreamSpark prostřednictvím výdejového systému (ELMS) získaji studenti a doktorandi oboru Geoinformatika, dále pak studenti, kteří v daném semestru navštěvuji alespoň jeden studijní předmět oboru Geoinformatika a zaměstnanci Institutu geoinformatiky.

Odpovědí na často kladené otázky k programu DreamSpark naleznete zde.

DreamSpark Smlouva o studentském používání je českým překladem ujednání, které při stahování programových aplikací potvrzujete v angličtině.

Příklady přípustného a nepřípustného využití SW z DreamSpark zde.

Případné dotazy na skutečnosti, které nejsou popsány, ve výše uvedených prezentacích, posílejte na emailovou adresu:david.vojtek@vsb.cz. Ve zprávě uveďte předmět DreamSpark.

>>>Vstup do systému ELMS<<<

Licence produktů firmy ESRI

VŠB – Technická univerzita Ostrava je vlastníkem Higher Education Master Site License (dále HEMSL) pro programové aplikace firmy ESRI, Inc. Užívat licenci HEMSL mohou všichni zaměstnanci a studenti VŠB-TUO.

V rámci HEMSL jsou k užívání studentům a zaměstnancům k dispozici produkty:

  • Desktop GIS ArcGIS Desktop;
  • Rozšíření pro ArcGIS Desktop (3D Analyst, Network Analyst, …);
  • ArcGIS Mobile a ArcPad;
  • ArcGIS Server (Licence serverových produktů mohou být uživateli zpřístupněny na základě osobního jednání. Je možné zpřístupnit již fungující servery a databáze pod správou Institutu geoinformatiky.);
  • API k produktům ESRI.

K instalačním obrazům výše uvedených aplikací se přistupuje prostřednictvím stránek https://install.vsb.cz. Instalační obrazy si může stáhnout pouze uživatel s aktivním uživatelským účtem ve školním LDAP (např. jméno a heslo k poště).

Licenční server licence1201.vsb.cz (v případě, že nelze získat licenci, napiště přímo IP adresu serveru 158.196.147.36 ) pro ArcGIS Desktop 10 a vyšší je dostupný pouze v rámci školní sítě TUO-NET.

Do sítě TUO-NET z Internetu je umožněn autorizovaným uživatelům prostřednictvím VPN klienta, viz: https://idoc.vsb.cz/xwiki/wiki/infra/view/tuonet/vpn.

Případné dotazy na skutečnosti, které nejsou uvedeny ve výše zmíněných prezentacích, posílejte na emailovou adresu: tomas.penaz@vsb.cz . Ve zprávě uveďte subject (předmět) ESRI.