Osobní nástroje

Licence software pro studenty

Nabídka legálních licencí aplikací pro studenty a zaměstnance VŠB-TUO s informacemi a návody, jak licence získat, nainstalovat a používat.

Produkty řady firem a organizací dostupných pod svobodnými licencemi

Svobodné licence umožňují nejen software svobodně využívat, ale i dále šířit, modifikovat a zkoumat. K dispozici je řada produktů, v rámci následujícího přehledu najdete jen ty nejznámější. Řada dalších je popsána na stránkách OSGeo nebo FreeGIS.

Produkty lze využívat na učebnách institutu, doma, v terénu a kdekoli, a to bez jakýchkoli omezení či licenčních poplatků.

Licence produktů firmy Microsoft z programu DreamSpark

Program DreamSpark (dříve MSDN Academic Alliance) je navržen specificky pro katedry vysokých škol vyučující odbornou práci na počítači, akademické laboratoře a studenty oborů Počítačová věda, Technika a Informační systémy. Program usnadňuje a zlevňuje získávání vývojových nástrojů, platforem a serverů společnosti Microsoft pro účely výuky, výzkumu a vývoje.

Přístup do programu DreamSpark prostřednictvím výdejového systému (ELMS) získaji studenti a doktorandi oboru Geoinformatika, dále pak studenti, kteří v daném semestru navštěvuji alespoň jeden studijní předmět oboru Geoinformatika a zaměstnanci Institutu geoinformatiky.

Odpovědí na často kladené otázky k programu DreamSpark naleznete zde.

MSDN AA (dnes DreamSpark) Smlouva o studentském používání je českým překladem ujednání, které při stahování programových aplikací potvrzujete v angličtině.

Příklady přípustného a nepřípustného využití SW z DreamSpark (MSDN AA) zde.

Případné dotazy na skutečnosti, které nejsou popsány, ve výše uvedených prezentacích posílejte na emailovou adresu: david.vojtek@vsb.cz. Ve zprávě uveďte subject (předmět) DreamSpark.

>>>Vstup do systému ELMS<<<

 

Licence produktů firmy ESRI z programu Higher Education Master Site License

Vysoká škola Báňská-Technická univerzita Ostrava je vlastníkem Higher Education Master Site License (dále HEMSL) pro programové aplikace firmy ESRI, Inc.

Užívat licenci HEMSL mohou všichni zaměstnanci a studenti VŠB-TUO.

V rámci HEMSL jsou k užívání studentům a zaměstnancům k dispozici produkty:

  • Desktop GIS ArcGIS Desktop.
  • Rozšíření pro ArcGIS Desktop (3D Analyst, Network Analyst, ...).
  • ArcGIS Mobile a ArcPad.
  • ArcGIS Server.
    Licence serverových produktů mohou být uživateli zpřístupněny na základě osobního jednání. Je možné zpřístupnit již fungující servery a databáze pod správou Institutu geoinformatiky.
  • API k produktům ESRI.

 

Aktuálně jsou k dispozici produkty Esri ve verzi 10.3.

K instalačním obrazům výše uvedených aplikací se přistupuje prostřednictvím stránek https://install.vsb.cz. Instalační obrazy si může stáhnout pouze uživatel s aktivním uživatelským účtem ve školním LDAP.

LDAP jméno a heslo vám umožňuje přístupovat do systému EDISON nebo do školní pošty.

Licenční server licence1201.vsb.cz (v případě, že nelze získat licenci, napiště přímo IP adresu serveru 158.196.147.36 ) pro ArcGIS Desktop 10 a vyšší je dostupný pouze v rámci školní sítě TUO-NET.

Do sítě TUO-NET z Internetu je umožněn autorizovaným uživatelům prostřednictvím VPN klienta https://vpn.vsb.cz/ více informací na strákce AnyConnect VPN klient

Podporu a novinky mezi produkty ESRI pro ČR naleznete na stránkách

ArcData Praha - Geografické informační systémy

Překlad licenčního ujednání pro Higher Education Master Site License.

Případné dotazy na skutečnosti, které nejsou uvedeny ve výše zmíněných prezentacích, posílejte na emailovou adresu: david.vojtek@vsb.cz nebo tomas.penaz@vsb.cz . Ve zprávě uveďte subject (předmět) ESRI.

Akce dokumentů