Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

34. Geoscuk

24/02/2020 @ 17:00 - 22:00

Vážené přítelkyně a vážení přátelé geoinformatiky, zvláště pak DPZ,

dovolte nám pozvat vás na první letošní GeoScuk (jinak v pořadí již 34.), který bude tentokrát věnovaný využití dálkového průzkumu Země. Úvodní přednášku (následovanou společným posezením spojeným s nevázanou konverzací a podpořeným konzumací kapalných i pevných krmí) přednese tým Petr Rapant, Juraj Struhár a Milan Lazecký na téma:

Radarová interferometrie – monitorování podzemních zásobníků plynu

Podzemní zásobníky plynu (PZP) jsou budovány nejčastěji ve vytěžených ropo-plynových ložiscích. Slouží pro uskladňování plynu v době jeho nadbytku a ke krytí špičkových odběrů v době jeho zvýšené spotřeby. Je pro ně charakteristický cyklický vertikální pohyb terénu nad PZP. Jedná se o relativně malé pohyby s amplitudou v řádu několika centimetrů za rok. Družicová radarová interferometrie je proto ideálním nástrojem pro jejich sledování. V prezentaci vám ukážeme některé zajímavé výsledky tohoto monitorování, kterých se nám podařilo dosáhnout v rámci výzkumu prováděného na katedře.

GeoScuk se odehraje v tradičním místě, v salonku Radegastovny Aura (https://mapy.cz/s/cemozefuke) dne 24.2.2020 od 17:00.

P.S.: na březen až květen pro vás máme nachystány vystoupení geoinformatiků ze společnosti StoraEnso, národního superpočítačového centra IT4Innovations a z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů. A také zástupců Kariérního centra naší univerzity.

Na vaši hojnou účast se těší

kolektiv Katedry geoinformatiky

Podrobnosti

Datum:
24/02/2020
Čas:
17:00 - 22:00

Místo konání

GeoScuk
Opavská 962/39
Ostrava,
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://www.radegastovna.cz/aura/kontakt